Bodlínci

ČERVEN
 9.6.
proběhne ve školce společné focení tříd. Bodlínci se budou fotit již v 8:00hod., prosím, přijďte včas!
17.6. čeká všechny Bodlínky společné nocování ve školce se skřítkem Knihovníčkem. Ve školce se sejdeme v 17:00hod. a užijeme si báječné dobrodružství s krásnými knížkami, pyžamovou párty a setkání se skřítkem Knihovníčkem. Blížší informace budou vyvěšeny.
Ve středu 17.6. si děti do školky přinesou svoji nejoblíbenější knížku. 
23.6. v 16:00 hodin se koná "Zahradní slavnost Bodlínků" s krátkým programem a pasováním školáků. Určitě nebude chybět ani malé občerstvení, při jehož přípravě bych ráda poprosila maminky a tatínky o pomoc. S Vašimi nápady na výpomoc se, prosím, obraťte na paní učitelku.
Kdo ještě nepřinesl kostým na "Zahradní slavnost", nechť tak do pondělí 22.6. učiní!
24.6.
se uskuteční poslední PALETKA, abychom dokončili svá dílka.
25.5. pojedeme na Cyklovýlet. Všechny potřebné informace budou vyvěšeny v MŠ.
26.6. pořádáme u Bodlínků velkou
NAROZENINOVOU PÁRTY. Slavit budeme s Natálkou, Laurou, Jonáškem, Julčou, Emilkou, Vojtíkem, Martinkou a Kubou. Rodiče prosím o domluvu, čím přispějí na "hostinu".
30.6. se společně rozloučíme u slavnostního obědu.

Děkuji všem dětem a jejich rodičům za "krásná ocenění" a přeji všem nádherné prožití letních prázdnin.

KVĚTEN
Bodlínci ze školky zdraví všechny své kamarády, kteří jsou ještě doma nebo u babičky a těší se na brzké setkání!
Ve školce již děti nemusí nosit roušky, ale je nutné si z domova donést svůj keramický hrníček.

18.5. si děti přinesou do školky 1 lichou podkolenku nebo větší barevnou ponožku na tvoření.

DUBEN
Milí Bodlínci, přeji vám všem krásné Velikonoce plné sluníčka, zábavného tvoření a pečení, motání pomlázky a hlavně: "Smějte se i pod rouškami, na očích je úsměv také vidět!" Nezapomeňte na naši bezva soutěž o NEJ-KRASLICI.
8.4. Jaro je opravdu tady, tedy i naše, v pořadí již čtrvté, tvoření se ponese v jeho duchu. Tentokrát jsem Vám do balíčků připravila i pracovní listy rozdělené podle věku a obtížnosti. Zájem mi, jako vždy, sdělte do mailu. Vyzvednout si  je budete moc opět v areálu MŠ 14.4. od 10:00 do 16:00hod. Ve Vašich mailech budete mít foto postup k tvořivému pracovnímu "obrazu" a 2 odkazy. První je nádherné video koloběhu naší přírody a druhé ke známé písničce.

14.4. 2020 18:50hodin - Soutěž o NEJ-KRASLICI má své vítěze a já Vás  s nimi s největší radostí seznamuji:
1. místo = Kubík a jeho živá kraslice, Julinka a její kreslená, Vojtík s dřevěným usmívajícím vajíčkem
2. místo = Honzík a "chodníkové" vejce křídou, Verunka s olepovaným vajíčkem, Emilka a její ubrouskové vajíčko a Natálka s vajíčkem s kvítky za oušky
3. místo = Míša a vosková vajíčka, Kristýnka s betonovým vajíčkem, Tomík a jeho tisknutá kraslice, Maruška s vlastním malovaným motivem a Domča také s vlastní kreativní malbou
Všem výhercům blahopřeji a ceny předám osobně 20.4. v dopoledních hodinách k Vám domů!

20.4. Příští týden si připomeneme, jak je pro nás zdraví naší Země stejně, ne-li více, důležité jako to naše. Proto je třeba o ni pečovat a žít s ní v souznění. Choďte na procházky a výlety, všímejte si všeho krásného kolem nás a to, co do přírody nepatří, z ní odstraňte. Abychom si procvičili, co všechno už víme, pošlu Vám několik pracovních listů a omalovánek do mailů.

27.4. Začíná nám magický týden a my si ho pořádně užijeme. Vyrobíme si pohyblivou Čarodějku, vymodelujeme fondánového pavouka a ozdobíme si naši kouzelnickou hůlku. Mnozí z vás si také doma připraví nějaký lektvar či bylinkový čajík nebo jinou pochoutku - příroda je nyní štědrá. Kouzlům zdar!

BŘEZEN
2.3. budeme mít u Bodlínků narozeninovou oslavu na téma "Vesmír". Slavit budeme s Maruškou, Michalkou, Silvíkem, Tomáškem, Lukym, Matym a Robinem Duc. Kdo chce, může s námi slavit v parádním kostýmu!
3.3. v 9:00 se Bodlínci pomocí sférického kina stanou "Příležitostnými astronauty"
5.3. v 10:30 bude ve školce divadlo Šikulka s představením "O líném zajíčkovi".
5.3. v 16:00 se koná informativní schůzka pro rodiče, která se bude týkat především "školky v přírodě" a nastávajících zápisů do ZŠ. Je proto nutná účast alespoň jednoho z rodičů!
13.3. se konají dílničky Kladívko a Hoblík pro přihlášené děti. Nezapomeňte, prosím, do batůžku přibalit pití.
Vážení rodiče, vzhledem k výjimečnému stavu Vás prosím, abyste sledovali Vaše emaily, jež jste uvedli do evidenčních listů. Budu se snažit o zpříjemnění těchto nelehkých dnů Vám i Vašim dětem. Držme se, věřme si, snažme se a usmívejme se nejen pod rouškami - zvládneme to! Na shledání se těší paní učitelka Naďa Brázdová

18.3. Milí Bodlínci, tento týden jsem "odstartovala" tvořivé učení až domů. V rámci tohoto projektu pro Vás přichystám balíčky plné  materiálu k tvoření a přivezu Vám je až do domu dne 23.3. 2020 v dopoledních hodinách cca do 11:00h. Do Vašich emailů pošlu návody k tvoření, odkazy na naučné video a písničku a pracovní listy dle věku Vašeho dítka. Pokud máte o tuto spolupráci zájem, potvdte mi do mailu. Děkuji
27.3. Opět jsem Vám připravila spousty nápaditého tvoření, tentokrát 2 balíčky. Pokud budete mít zájem a potvrdíte mi jej, balíčky budou tentokrát k vyzvednutí 30.3. 2020 v areálu MŠ před vchodem ke Smajlíkům a to v době od 10:00 do 16:00hod. Hotové výrobky jsou též k vidění za skleněnými dveřmi MŠ. Pracovní listy Vám pošlu opět do emailů.


ÚNOR
Od II.pololetí na nás čeká "čtenářský deníček" - bližší informace budou vyvěšeny.
3.2. je zrušena LOGOPEDIE
5.2. je poslední lyžařská školička ( pozor - středa ), kdy se rodiče mohou přijet podívat na své malé lyžaře
7.2. Hoblík a kladívko pro přihlášené děti
14.2. Jsou Bodlínci pozváni do ZŠ na 1. máje
20.2. Prosím rodiče, kteří ještě nenahlásili docházku svého dítěte na jarní prázdniny, aby tak tak učinili.
24.-28.2. jsou JARNÍ
 PRÁZDNINY
V pondělí po jarních prázdninách nás čeká "Vesmírná narozeninová oslava
LEDEN
Vítám Vás všechny v novém roce 2020 a přeji mnoho krásných a úspěšných dnů plných usměvavých tváří.
Co nás čeká v nejbližších dnech:
9.1. se uskuteční 1. lekce "lyžařské školičky" pro přihlášené děti
13.1. proběhne narozeninová oslava "lednových" dětí
17.1. tvoření v dílničce "Hoblík a kladívko" pro přihlášené děti
22.1. Masopust - karneval ve školce - oslavíme v letošním roce s programem, bližší informace budou ještě upřesněny a vyvěšeny
31.1. "pololetní prázdniny" = omezený provoz MŠ - Prosím všechny rodiče, aby nahlásili zájem o docházku svého dítěte p.učitelce do 20.1. 2020!

PROSINEC

5.12. budeme mít v Bodlíncích "Čertí školku". Děti přijdou převlečené za Čertíky a celý den se budeme pekelně bavit.
10.12. v 15:30hod. Vás zveme na besídku u Bodlínků s vánoční dílničkou.

LISTOPAD

1.11.
budeme mít v Bodlíncích "Dušičkový den". Děti, přijďte v bílém! Úplně nám postačí bílé triko.

5.11. Lesní pedagogika ve Valšovicích

V tento den se scházíme nejpozději do 8 hodin, svačinku i obědový balíček si bereme s sebou do vlastní svačinové krabičky. Návrat do MŠ po 14 hodině, možné vyzvednutí na autobusové zastávce Motošín v 13:35 hodin (tuto skutečnost nahlaste dopředu paní učitelce). Děti potřebují pevnou nepromokavou obuv a teplé oblečení, do batůžku pití, pláštěnku, kapesníčky a nějakou dobrotu. Cena programu je 50 Kč. Je hrazeno z třídního fondu.

8.11.  Polytechnická dílna Hoblík a kladívko

14.11.
 Závěrečná lekce plavání     Rodiče, jste srdečně zváni. plaveme od 10.00 hodin.

26.11.
   Maňáskové divadélko Olomouc v MŠ - představení "Jak Vodníček vyzrál na čerta", 50Kč hrazeno z fondu

 25.11. Prosím rodiče, aby v pondělí dali dětem do školky velkou prázdnou krabičku od zápalek.

OBLEČENÍ NA BESÍDKU:
Děvčata si přinesou bílé tričko + bílé punčocháčky ( legíny ) a modrou nebo bílou TUTU sukýnku  - chlapci si přinesou černé tričko + černé punčocháčky ( tepláky nebo legíny ) a barevnou čepici s bambulí. Uvedené věci si děti donesou do školky v podepsané tašce 
do 8.12. 2019!

ŘÍJEN

14.10.
Děti si přinesou plastovou lahev.

21.10.
 Prosím rodiče, kteří ještě nedonesli peníze do třídního fondu, aby tak učinili.  23.10. musíme zaplatit vstup do divadla. Děkuji.

25.10. /pátek/ se koná říjnová narozeninová "Halloweenská" oslava. Slaví Verunka a Natali. Kostýmy jsou vítány. Naty a Veru, těšíme se na občerstvení.


ZÁŘÍ

První narozeninová oslava u Bodlínků se bude konat  dne 30.9. /pondělí/. Oslavenci Kristýnka, Natálka, Robinek a Honzík mohou přinést zdravé občerstvení. Oslava proběhne ve stylu "Houbičkové párty". Kloboučky s sebou, prosím.
Informujeme rodiče, že za finanční dar, kterým přispěli k obnovení "vozového parku", tj. nákup nových dopravních prostředků pro děti, byly zakoupeny čtyři odrážedla, dvě motokáry a objednána jsou jízdní...
Vážení rodiče, chtěli bychom vám poděkovat za další báječný rok, který jsme společně v Prima školce strávili. Za vaši pomoc, pochopení, úsměv, finanční podporu, ochotu spolupracovat a komunikovat,...
Připomínáme rodičům, že 26.červen je termínem splatnosti za prázdninovou docházku 2020. Pokud jste školné ještě neuhradili, prosíme o jeho úhradu.  K docházce byli přijati i všichni starší sourozenci...
Ani nevíme jak, ale je to tady! Sotva jsme se nadáli, je školky konec. Se školním rokem se rozločíme v úterý 30.června slavnostním obědem.
Tablo budoucích školáků najdete od pondělí 29.června ve výloze Zelené lékárny. 
Opět jsme se přesvědčili, že jsme prima parta, protože rodičů na cyklovýlet se sešlo skutečně dost. Můžeme tedy ve čtvrtek 25.června vyrazit na plánovaný cyklovýlet. Nezapomeňte na cyklistické...

Všechny aktuality


Prostředí, které děti motivuje

Prima školka je zapojena v těchto projektech

EU