Světlušky

ČERVEN

9.června - focení tříd - Světlušky v 9:00 hod, děti již ráno přijdou do třídy ve svátečním  oblečení, ve kterém se budou fotit.
18.června v dopoledních hodinách se bude konat narozeninová oslava. Slavit budou děti, které se narodily v měsíci květnu a červnu. Za příznivého počasí  oslava proběhne na zahradě školky. Bližší informace u p.učitelek. Děkujeme za spolupráci.

KVĚTEN

Prosíme rodiče, aby si ze šatny odnesli veškeré zimní oblečení a obuv. Také připomínáme, kdo z dětí ještě nemá gumáčky na zahradu, aby si je přinesly. Ráno bývá na zahradě ještě rosa a často bývá mokrá tráva i po dešti, děti pak mají zbytečně mokré ponožky a mohou tak snadno prochladnout.

Květnová narozeninová oslava se bude konat až v následujícím měsíci červnu. Pokud nám bude i počasí přát, strávíme dopolene na zahradě školky.

Dále připomínáme rodičům, aby dodržovali zákaz vstupu do tříd, povolen je pouze vstup do šaten. Týká se také rodičů, kteří doprovází druhého sourozence, aby zbytečně neprocházeli přes třídy.  Zabráníme tak volnému pohybu osob z venčí. Jedině tak dětem vytvoříme bezpečné a sterilní prostředí třídy. Děkujeme, že to respektujete. 

DUBEN

Naše milé Světlušky, moc vás zdraví p. učitelka Jaruška a Naďka. Moc se na vás těšíme až se zase uvidíme, společně si zacvičíme, zabubnujeme nebo něco vyrobíme...  Malujte obrázky, protahujte tělíčka ať jste zdraví a máte šťastná srdíčka.  Těšíme se na vás!!!  


A nakonec ještě malá výzva: Pokud byste se s námi chtěli podělit o zážitky ze společně strávených chvil v době karantény, pošlete nám své fotografie na johlidalova@gmail.comMůžete nám také zaslat fotku se svou oblíbenou rouškou, kterou si následně vytiskneme a po návratu do školky si o celé situaci znovu popovídáme.
Tak hrdě do toho! 

BŘEZEN

Prosíme, sledujte aktuální dění týkající se koronaviru a provozu Prima školky v Aktualitách. Děkujeme

Narozeninová oslava dne 13.3. 2020 z důvodu nemocnosti dětí zrušena. Náhradní termín bude včas upřesněn.

Ve čtvrtek 5.března v 10:30 hod. přijede do školky divadlo s pohádkou "O Líném Zajíčkovi." Hrazeno z třídního fondu.


ÚNOR

19.2.  v 10:15 hodin/středa/ - přijede do školky Divadlo z Olomouce. Částka 45 Kč je hrazena z třídního fondu.
 24.2.- 28.2. 2020 - JARNÍ PRÁZDNINY - provoz školky bývá omezen. Prosíme nahlaste váš zájem o docházku dítěte v těchto dnech. Děkujeme


LEDEN 2020

Co nás čeká v tomto měsíci?
22.1. středa- Karneval ve třídě Světlušek- každé dítě přijde v tento den v karnevalovém kostýmu. Plakátek na dveřích u naší třídy.
24.1. pátek - Lednová narozeninová oslava. Oslavenci: Sašenka a Krystiánek.
31.1. pátek - Pololetní prázdniny,provoz bývá omezen na jednu třídu. Prosíme nahlaste váš zájem o docházku dítěte v tento den p.uč. Naďce nebo Jarušce.(nejpozději do 20. ledna).


PROSINEC

Je nám líto, ale z důvodu neslučitelnosti kapacitních možností fotografa a organizačních důvodů MŠ, se v letošním roce vánoční focení ve školce konat nebude. Děkujeme za pochopení.5.12. Mikuláš ve školce: (Prosíme rodiče, kteří by chtěli pomoci s přípravou mikulášských balíčků pro děti, budeme rádi). Uvítáme ovoce, oříšky nebo cokoliv jiného, a to v počtu 25 ks pro Světlušky. Děkujeme za spolupráci. 

11.12. - vánoční vystoupení dětí ze Světlušek, ve své třídě. Poté bude následovat vánoční dílnička. Začínáme již v 15:30 hodin. Těšíme se na Vás!

17.12 - Ježíšek ve školce

23.12 2019. - 5.1.2020 - Vánoční prázdniny. Přejeme Vám všem krásné svátky, naplněné láskou a pohodou.


Oblečení na besídku: holky: bílé tričko s dlouhým rukávem, bílé silonky nebo punčocháče, modrá sukýnka(pokud možno tylová). Pokud máte doma čelenku s kočičíma ušima, můžete přinést.
                                   
 kluci:(sněhuláci): černé tričko s dlouhým rukávem, černé punčocháče nebo tepláčky, tmavé ponožky, černý klobouk (není nutný).
Všechny věci prosíme průběžně noste a předávejte p.uč. Jarušce a Naďce v podepsané igelitové tašce! Nejpozději však do pondělí 9.prosince 2019.
Děkujeme za spolupráci. 

 

LISTOPAD
12.11.   Každé dítě si donese do školky 5 brambor.. Máme bramborový týden.
22.11. - Listopadová narozeninová oslava Honzíčka B. a Honzíčka P. Přejeme všechno nejlepší
26.11. -Přijede do školky Maňáskové Divadélko z Olomouce a zahraje nám pohádku "Jak Vodníček vyzrál na čerta". Představení začíná v 10.15 hodin. Částka 50 Kč bude hrazena z třídního fondu.

ŘÍJEN

10.10. Vybíráme peníze /500 Kč/ do třídního fondu na výlety, exkurze,divadla apod. Děti, které lońský školní rok chodily do třídy Pulečků, doplatí dle zůstatku pouze do celkové částky. Částku vám sdělí paní učitelky.

25.10. Prosíme rodiče, aby nedávali dětem do školky hračky z domova. Mohou si donést pouze plyšáčka na spaní.Děkujeme za spolupráci.
           Dále připomínáme , kdo ještě nezaplatil 500 Kč do fondu, ať tak učiní co nejdříve. Týká se nových dětí, které nastoupily v září do třídy Světlušek.

26.10  Lesní pedagogika ve Valšovickém polesí (5.11) se netýká třídy Světlušek.

           
ZÁŘÍ

12.9. Prosíme rodiče, aby ráno při příchodu do školky, sdělili paní učitelce případný odchod po obědě a společně s dítětem označili tuto informaci magnetem.

13.9. Prosíme, čistá pyžamka předávejte paní učitelce vždy v pondělí ráno při příchodu do školky. Výměna je nutná vždy v pátek 1x za 14 dnů. Děkujeme za spolupráci.29 .- 30.10 Jsou podzimní prázdniny .Docházka se týká pouze přihlášených dětí. Přejeme příjemně strávené poslední sluníčkové dny.

Informujeme rodiče, že za finanční dar, kterým přispěli k obnovení "vozového parku", tj. nákup nových dopravních prostředků pro děti, byly zakoupeny čtyři odrážedla, dvě motokáry a objednána jsou jízdní...
Vážení rodiče, chtěli bychom vám poděkovat za další báječný rok, který jsme společně v Prima školce strávili. Za vaši pomoc, pochopení, úsměv, finanční podporu, ochotu spolupracovat a komunikovat,...
Připomínáme rodičům, že 26.červen je termínem splatnosti za prázdninovou docházku 2020. Pokud jste školné ještě neuhradili, prosíme o jeho úhradu.  K docházce byli přijati i všichni starší sourozenci...
Ani nevíme jak, ale je to tady! Sotva jsme se nadáli, je školky konec. Se školním rokem se rozločíme v úterý 30.června slavnostním obědem.
Tablo budoucích školáků najdete od pondělí 29.června ve výloze Zelené lékárny. 
Opět jsme se přesvědčili, že jsme prima parta, protože rodičů na cyklovýlet se sešlo skutečně dost. Můžeme tedy ve čtvrtek 25.června vyrazit na plánovaný cyklovýlet. Nezapomeňte na cyklistické...

Všechny aktuality


Prostředí, které děti motivuje

Prima školka je zapojena v těchto projektech

EU