Smajlíci

ČERVEN

14.-17. června: Školka v přírodě /RS Bílá Holubice/
Út 22. června: Cyklovýlet - přesunuto na pátek 25.června
St 23. června: Společné focení tříd
Čt 24. června: Dopravní hříště - 8:30-10:00 Smajlíci
Pá 25. června: Náhradní termín CYKLOVÝLETU - sraz v 8 hodin u školky
Út 29. června v 16 hodin: Pasování školáků a společné odpoledne na zahradě školky 
St 30. června: Slavnostní ukončení roku s obědem + Narozeninová oslava letních dětí (Stellinka, Adélka, Emilka)

Cyklovýlet - informace:

 • Kdy? Pátek 25. června 2021
 • V kolik? Sraz v 8 hodin u školky, odjezd před půl devátou
 • Kdo? Přihlášení Smajlíci a Bodlínci se svými "dospěláky"
 • Co s sebou? Jízdní kolo ve výborném stavu + helma, batůžek s pitím, pláštěnkou a dobrotou na posilněnou. Děti dostanou svačinku a obědový balíček z MŠ.
 • Návrat? Mezi 13 a 14 hodinou do areálu MŠ (případně rozchod ze Střelnice u Zbranků)


Dopravní hřiště - informace:

 • Kde? Hranické dopravní hřiště naproti obchodu Billa.
 • Kdy? Ve čtvrtek 24. června
 • V kolik? Hřiště máme rezervované od 8:30 do 10:00 hodin. Poté se vracíme do školky.
 • Sraz? Sejdeme se před školkou v 7:45 hodin. Ranní svačinku si bereme s sebou a sníme si ji na místě - bude proto lepší, když děti přijdou nasnídané.
 • Pokud byste dítě chtěli dopravit až na půl devátou k hřišti, domluvte se prosím s paní učitelkou Verčou.
 • Co s sebou? Batoh s pitím, pláštěnkou a dobrotou. Na batoh dětem připněte cyklistickou HELMU, kterou si bere každý sám a je NUTNÁ.
 • Pedagogický doprovod: Verča + ŠárkaKVĚTEN

Pá 14. května: Narozeninová oslava Tobíka a Leničky
Čt 20. května: NOCOVÁNÍ SE SKŘÍTKEM KNIHOVNÍČKEM 

 • Kdo? Všichni nadšení a odvážní Smajlíci, co se těší na noc plnou dobrodružství!
 • Kdy? Ve čtvrtek 20. května
 • V kolik? Sejdeme se v 17 hodin na zahradě školky.
 • Na co se můžeme těšit? Opékání buřtů, pyžamová party, noční stezka po stopách skřítků, povídání a čtení z oblíbených knih a další dobrodružství
 • Co s sebou? Pyžamo, svou oblíbenou knížku, baterku, plyšáčka na spaní, dobrou náladu a vstupenku na pyžamovou party (nějaká dobrota, o kterou se můžeme rozdělit - muffinky, sušenky, gumové bonbony, křupky, čokoládky apod.) 
 • Pro šikovné kuchtíky - Budeme rádi, když nám některá maminka upeče buchtu či bábovku, kterou slupneme druhý den ráno na snídani :)

Po 24. května: Focení tabla předškoláků. V 9 hodin v arboretu - svačinka v 8 hodin, odchod ze školky v 8:30 hodin.

DUBEN

Pá 23. dubna: Výlet ke Dni Země (školka -> Zbrašov -> Mariánské údolí -> Teplice -> školka) 
Pá 30. dubna: Narozeninová oslava březnových a dubnových dětí (Vojtík, Robi a Luky). Prosíme oslavence o drobné zdravé občerstvení, předem děkujeme!


BŘEZEN

Jarní prázdniny: V prvním březnovém týdnu (1.-5.3.) máme jarní prázniny. Děti, které budou školku v tomto týdnu navštěvovat, budou spojené ve třídě Světlušek. Nošení roušek po dobu celého dne (vyjma pobytu venku) je při spojení tříd pro děti i personál povinné.

ÚNOR


Birthday party: V pátek 26. února oslavíme narozeniny Marušky. 

Ve čtvrtek 11. února jdeme bobovat -> vybavte děti jízdním prostředkem a teplým oblečením i obuví. Nepromokavé rukavice jsou nezbytné! Děti by také měly mít ve skříňce náhradní oblečení, kdybychom přišli mokří.

V úterý 16. února a ve středu 17. února (vždy v 15:45 hodin) se konají schůzky rodičů budoucích školáků. Podrobnější info najdete v aktualitách na webu a na dveřích v šatně. Na schůzku přijde vždy jen jeden z rodičů vybavený respirátorem FFP2.

Rozdělení schůzek:
Úterý: Kristýnka, Honzík, Anička, Lukášek
Středa: Pavlínka, Zuzanka, Adélka, Emmička, Evelínka, Stellinka, Robi, Emilka, Maruška, Vojtík


VELKÝ VÍKENDOVÝ DOBROÚKOL

V rámci týdne dobrých skutků jsme se mimo jiné rozhodli pomalovat jeden kamínek za každého Smajlíka a vyslat je do světa, aby dělaly radost dalším lidem, kteří je na svých cestách najdou. Vaším společným rodinným úkolem proto je tento kamínek vzít s sebou na víkendovou procházku a nechat ho na místě, kde ho objeví další kolemjdoucí.

Ať už půjdete na túru do lesa nebo na oběd k babičce, položte kamínek například poblíž lavičky, informační tabule, autobusové zastávky, rozhledny, studánky a podobně. Většina dětí tuto hru na „cestovní kamínky“ zná a pěkné místo určitě zvládne vybrat. Kamínky jsou ošetřené ochranným lakem, takže by venkovní povětrnostní podmínky měly zvládnout.

Nezapomeňte se přitom vyfotit a fotku zaslat paní učitelce Verči, abychom si je mohly v následujícím týdnu vzájemně ukázat!

Předem děkujeme za spolupráci a sdílené nadšení a těšíme se na výsledek 😊


V prvním březnovém týdnu mají školáci JARNÍ PRÁZDNINY. Nahlaste prosím třídním pedagogům docházku dítěte v tomto týdnu (1.- 5. března). 

LEDEN

Lednová narozeninová oslava proběhne ve čtvrtek 28. ledna. Své narozeniny oslaví Anička a Emmička. Prosíme oslavence o drobné zdravé občerstvení, děkujeme!

Prosíme rodiče, aby pedagogům nahlásili docházku na pátek 29. ledna, kdy mají školáci pololetní prázdniny. Upozorňujeme, že děti budou v tento den pravděpodobně spojeny do tříd Pulečci+Světlušky a Smajlíci+Bodlínci. Předem děkujeme za spolupráci :)

Každé dítě si do pondělí 18. ledna donese jeden pár starých/ nepotřebných barevných ponožek. Děkujeme

Materiály WOW!
Děti, které jsou ve třídě Smajlíků prvním rokem, obdrží výukové materiály WOW! metodiky WattsEnglish. Za tyto materiály je třeba uhradit 650 Kč paní učitelce Veronice. Nachystejte si, prosím, nejlépe přesnou částku.
Tato platba se týká Tobíka, Leničky, Marušky, Emilky, Robiho O., Honzíka, Lukáška, Vojtíka, Terezky a Elišky. Ostatní děti nic neplatí a nadále používají pracovní sešit z loňského roku.

PROSINEC

Pondělí 7. prosince: Mikulášská nadílka 
Čtvrtek 10. prosince: Zdobení vánočního stromku pro lesní zvířátka. Děti potřebují batůžek, ve kterém budou mít nachystané dobroty pro zvířátka (mrkev, jablíčko, lojová koule, oříšky atd.) tak, abychom je mohli pověsit na strom.

Úterý 15. prosince:
Ježíšek ve školce 
- Do 8 hodin se scházíme ve třídě Světlušek. Pokud přijdete později, setkáme se přímo na zahradě MŠ.
- Horní třídy i umývárny budou ráno zamčené, přístupné budou pouze šatny.
- Prosíme maminky a babičky, aby nám v tento den (nebo už den předem) poslaly na ochutnávku trošku cukroví, abychom si naše malé Vánoce mohli také osladit. Cukroví můžete nechat ráno v šatně na skříňce dítěte.
- Od tohoto dne neprobíhají odpolední volnočasové kroužky, neboť si naplno užíváme vánoční atmosféry a hlavně dárků, které přinesl Ježíšek.

Čtvrtek 17. prosince:
Tvorba vánočního překvapení pro rodiče (nahrávání videozáznamu nacvičeného programu).
Děti budou potřebovat následující kostýmy:
Holčičky - bílé oblečení (bílá sukýnka, čistě bílé třičko)
    Stelli, Evelínka, Lenička a Maruška navíc andělská křídla, možno i svatozář.
Kluci - tmavé kalhoty (ne tepláky) a čistě bílé tričko
+ VŠICHNI čertí rohy
VŠE DONESTE V PONDĚLÍ 14. PROSINCE V PODEPSANÉ TAŠCE. Děkujeme za spolupráci :)

Pátek 18. prosince: Narozeninová oslava prosincových dětí (Pavlínky a Emmičky). Prosíme oslavence o drobné zdravé občerstvení :)
Od 23. prosince slavíme Vánoce doma. Do školky se vracíme 3. ledna 2021.

LISTOPAD

V měsíci listopadu je polytechnický kroužek "Hoblík a kladívko" z důvodu zhoršené epidemiologické situace zrušen.

ŘÍJEN

Narozeninová oslava říjnových dětí (Terezka, Kristýnka) proběhne ve středu 4. listopadu v Halloweenském duchu.
Všechny děti mohou přijít ve "strašidelných" kostýmech (čarodějnice, černokněžník, kostlivec, upír, mumie, zombie, pavouk, černá kočka, dýně, a podobně).
Oslavence poprosíme o drobné zdravé občerstvení, klidně tematicky ozdobené :)


ZÁŘÍ

Vítáme vás v novém školním roce 2020/2021 a těšíme se na spoustu krásných společných chvil plných smíchu a pozitivní energie! Zde v kukátku vždy najdete, co nás v nejbližší době čeká nebo s čím potřebujeme pomoct :) Nezapomeňte ale zároveň sledovat nástěnku (dveře) ve školce a aktuality našeho webu. 

Prosíme o přinesení: 2x box kapesníků, 2x rulička toaletního papíru, 1x vytištěná fotka rodiny, kartáček a pastu, holčičky hřebínek. Také budeme vybírat doplatek do třídního fondu - na konci loňského šk. roku proběhlo vyúčtování, po kterém zůstal váš fond prázdný (všichni bývalí Smajlíci - proto doplácí celých 500,-) nebo se zůstatek převedl do roku letošního (noví Smajlíci, kteří budou doplácet částku menší 500,-). Třídní fond je využíván na kulturní, vzdělávací, sportovní a další akce.

Novým Smajlíkům budeme zakupovat učební materiály WattsEnglish v ceně 650,-.  O platbě budete informováni po doručení materiálů do MŠ. Bývalí Smajlíci budou využívat učebnici z loňského roku.

 • Informativní schůzka pro rodiče se uskuteční ve čtvrtek 3. září v 15:30 hodin ve třídě Smajlíků.

 • V šatnách na okně najdete přihlašovací formůláře do zájmových kroužků. Uzávěrka je 18. 9. 2020.

 • Ve čtvrtek 10. září zahajujeme kurz plavecké školičky. Přihlášku naleznete v šatně na okně a podrobné informace na nástěnce.

 • Ve dnech 14. a 21. září proběhne logopedická depistáž, po které je možné dítě s potřebou logopedické péče zařadit do školkové logopedie s paní Valentovou. O výsledcích depistáže budete informováni.

Narozeninová oslava zářijových dětí (Evelínka, Zuzanka, Robinek O., Honzík) proběhne v pátek 25. září. Prosíme oslavence o přinesení menšího zdravého občerstvení (ovoce/zelenina, oříšky, domácí sušenky/muffinky/pizza šneky a podobně). Děkujeme!ČERVEN

Po 1. června: Dětský den na zahradě školky
St 3. června: Focení tabla předškoláků
Út 9. června: Společné focení tříd
Čt 18. června: Nocování ve školce se Skřítkem Knihovníčkem - sraz v 17 hodin na zahradě školky
St 24. června: Zahradní slavnost Smajlíků a pasování předškoláků 
Čt 25. června: Cyklovýlet - v případě zájmu zapište jméno dítěte a dospělého doprovodu do tabulky v šatně
Pá 26. června: Narozeninová oslava červnových dětí (Adélka, Stellinka) a Aktovkový den = Předškoláci, kteří už doma mají aktovku, ji můžou přinést ukázat kamarádům do školky
Út 30. června: Slavnostní oběd k ukončení školního roku

Cyklovýlet - Info
Sraz všech cyklistů v 8:30 hodin v areálu školky. Povinná výbava: kolo ve výborném stavu + helma, pití, svačinka na posilněnou. Děti s sebou dostanou obědový balíček z MŠ. Návrat mezi 13 a 14 hodinou.


NOCOVÁNÍ SE SKŘÍTKEM KNIHOVNÍČKEM - Info

 • Kdo? Všichni nadšení a odvážní Smajlíci, co se těší na noc plnou dobrodružství!
 • Kdy? Ve čtvrtek 18. června
 • V kolik? Sejdeme se v 17 hodin na zahradě školky.
 • Na co se můžeme těšit? Opékání buřtů, pyžamová party, noční stezka po stopách skřítků, povídání a čtení z oblíbených knih a další dobrodružství
 • Co s sebou? Pyžamo, svou oblíbenou knížku, baterku, plyšáčka na spaní, dobrou náladu a vstupenku na pyžamovou party (nějaká dobrota, o kterou se můžeme rozdělit - muffinky, sušenky, gumové bonbony, křupky, čokoládky apod.) 
 • Pro šikovné kuchtíky - Budeme rádi, když nám některá šikovná maminka upeče buchtu či bábovku, kterou slupneme druhý den ráno na snídani :)

ZAHRADNÍ SLAVNOST A PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ (Smajlíci) - Info
 • Kdy? Ve středu 24. června 2020
 • V kolik? V 16 hodin
 • Kde? Na zahradě školky
 • Kdo? Maminky, tatínci, babičky, dědečci, sourozenci a všichni Smajlíci
 • Co nás čeká? Besídka a slavnostní pasování předškoláků
 • Co budou děti potřebovat? Kostým na besídku (viz. níže) a slavnostní oblečení na následné pasování (hlavně předškoláci)
 • S čím nám můžete pomoct? Budeme moc rádi, když nám pomůžete s občerstvením (sladké i slané dobroty na zobání, ovoce, nápoje - zde se meze nekladou!) nebo přiložíte ruku k dílu při chystání posezení. Pokud se můžete zapojit, obraťte se na paní učitelku. Moc děkujeme :)

KOSTÝMY NA BESÍDKU

Kluci: černé kalhoty a jednobarevné triko 

Filda, Max (hnědé), Robi (zelené), Vašík, Kristy, Honza (červené/ modré/ fialové/ žluté/ oranžové - každý jednu barvu)

Holky: bílé triko a jednobarevná "tutu" sukýnka


PRÁZDNINOVÝ PROVOZ MŠ od 7. července do 21. srpna 2020 (provozní doba od 7:00 do 16:30 hodin).
Úterý 1. září 2020 - ZAHÁJENÍ NOVÉHO ŠKOLNÍHO ROKU

KVĚTEN

Někteří Smajlíci už si zase společně hrají ve školce, jiní jsou zatím v bezpečí domova se svými rodiči. Pokud máte doma předškoláka nebo mladšího školkáčka, co se chce "učit", a rádi byste i nadále dostávali náměty na domácí předškolní přípravu, ozvěte se paní učitelce Verči.

DUBEN

Školka je v tomto měsíci pro zabezpečení zdraví nás všech zavřená. To však neznamená, že o sobě nevíme ! Společné cvičení, tvoření, učení a další zábava probíhá ve skupině "Smajlíci v karanténě".

BŘEZEN


Na druhé pololetí vybíráme 2x toaletní papír a 2x box papírových kapesníčků od každého dítěte.

Út 3. března: Sférické kino v MŠ pro třídy Smajlíci a Bodlínci. Hrazeno z fondu.
Čt 5. března: Maňáskové divadlo v MŠ od 10:30 hodin. Hrazeno z fondu.
Po 9. března: Narozeninová oslava Robinka 
Pá 13. března: 
Polytechnická dílnička "Hoblík a kladívko"


Ve čtvrtek 5. března se od 16 hodin uskuteční informativní schůzka pro rodiče dětí ze třídy Smajlíků a Bodlínků. Předmětem této schůzky budou instrukce ke školce v přírodě a informace týkající se zápisu dětí do ZŠ. Účast alespoň jednoho z rodičů je nutná.

ÚNOR

Pozor změna! Návštěva řemeslné dílny na SOU Hranice se z pondělí 17. února přesouvá na úterý 18. února ! Děti v průběhu dopoledne ve dvou skupinkách navštíví dílnu, kde se naučí, odkud se dřevo bere a jak se s ním dá pracovat. Svačinka i oběd v běžném čase, batůžek není třeba.

Po 3. února: Zrušena logopedie. Další hodina proběhne následující týden - v pondělí 10. února.
St 5. února: Poslední lekce lyžařské školičky ve ski areálu Hrubá voda. Rodiče jsou zváni "na kukandu", děti lyžují v čase od 8:45 do 10:45 hodin. POZOR! Ranní odjezd už v 7:15 !!

Pá 7. února: 
Polytechnická dílnička "Hoblík a kladívko"
Pá 14. února: Předškoláci jdou na divadlo a návštěvu do prvních tříd základní školy 1. máje.
Po 17. února: Děti v průběhu dopoledne navštíví řemeslnou dílnu v sousedním Středním odborném učilišti.
St 19. února: Divadlo "Sněhurka" v MŠ. Cena 45 Kč hrazena z třídního fondu.
24.-28. února: JARNÍ PRÁZDNINY - provoz MŠ omezen.


LEDEN


Všechny Vás vřele vítáme v novém roce 2020 a přejeme jen to nejlepší !
A co nás hned na začátku roku čeká?


Ve středu 29. ledna oslavíme narozeniny lednových dětí - Maxíka, Aničky a Filípka. Prosíme oslavence o drobné a zdravé občerstvení (ovoce/zelenina, oříšky, domácí sušenky, muffinky, perníčky a podobně). Předem děkujeme!

Čt 9. ledna: První lekce lyžařské školičky
Pá 17. ledna: Polytechnická dílnička "Hoblík a kladívko"
St 22. ledna: MASOPUST = školkový karneval
Pá 31. ledna: Pololetní prázdniny - omezený provoz MŠ. Prosíme, abyste docházku dítěte v tento den nahlásili paní učitelce do pondělí 20. ledna


PROSINEC

Kostýmy na vánoční besídku Smajlíků:

Prosíme rodiče, aby v pondělí 9. prosince donesli v podepsané tašce kostým potřebný pro čtvrteční besídku.


Všechny děti budou potřebovat rekvizity na čerta (například rohy, ocas, kožich, sukýnku a další). Dále:

 • Honza, Kristiánek a Vašík - černé oblečení, kostým čerta
 • Filípek a Robinek - bílé legíny/punčochy, bílé triko, barevná šála (role sněhuláků)
 • Maxík - bílé oblečení (kalhoty/legíny, triko) + dostane školkový plášť (role Sv. Martina)
 • Všechny holčičky budou mít bílé legíny a bílé triko. K tomu kostým andílka (na bílý "podklad" si oblečou například šatičky, sukýnku, křídla) a zmíněné rekvizity na čerta.
Předem mockrát děkujeme za spolupráci :)

Čt 5. prosince: Navštíví nás Mikuláš
Po 9. prosince: Rozsvěcení stromečku na školní zahradě (dopoledne)
Čt 12. prosince: Třídní besídka s předvánoční dílničkou pro rodiče s dětmi
Út 17. prosince: Ježíšek ve školce
Pá 20. prosince: Prosincový Hoblík a kladívko
23. prosince 2019 - 5. ledna 2020: Vánoční prázdniny


LISTOPAD

Vybíráme 650,- na anglické výukové materiály WattsEnglish. Hotovost (nejlépe přesnou) prosím předejte paní učitelce Veronice ve dnech st,čt,pá.

Vánoční besídka třídy Smajlíků se uskuteční ve čtvrtek 12. prosince v 15:30 hodin v naší třídě. Budeme rádi, když nám pomůžete s občerstvením a přinesete pár kousků cukroví na ochutnávku. Po besídce bude následovat dílnička pro rodiče s dětmi. Tešíme se na společně strávené odpoledne!

Út 5. listopadu: Lesní pedagogika ve Valšovicích
V tento den se scházíme nejpozději do 8 hodin, svačinku i obědový balíček si bereme s sebou do vlastní svačinové krabičky. Návrat do MŠ po 14 hodině, možné vyzvednutí na autobusové zastávce Motošín v 13:35 hodin (tuto skutečnost nahlaste dopředu paní učitelce). Děti potřebují pevnou nepromokavou obuv a teplé oblečení, do batůžku pití, pláštěnku, kapesníčky a nějakou dobrotu. Cena programu je 50 Kč. Je hrazeno z třídního fondu.

Pá 8. listopadu: Polytechnická dílna Hoblík a kladívko
Čt 14. listopadu: Závěrečná lekce plavání
Út 26. listopadu: Maňáskové divadélko Olomouc v MŠ - představení "Jak Vodníček vyzrál na čerta", 50Kč hrazeno z fondu


ŘÍJEN


HALLOWEENSKÁ OSLAVA

V pátek 1. listopadu oslavíme narozeniny dětí narozených v říjnu: Viktorky B., Viktorky G., Kristýnky. 
Rodiče prosíme o zdravé (a klidně i strašidelné) občerstvení, děkujeme! 😊

Všechny děti přijdou v tento den v halloweenských kostýmech
(čarodějnice, černokněžník, mumie, zombie, dýně, pavouk, upír a podobně).


ZÁŘÍ

25.9. se koná naše první narozeninová oslava!!! Oslavenci Emilka, Seli, Zuzi a Evelínka nezapomenou přinést zdravé občerstvení! Slavit bude i Vašík.

10.10. Vybíráme peníze /500 Kč/ do třídního fondu na výlety, exkurze,divadla apod..

Milí rodiče, přijměte pozvání na zahradní slavnost, kterou v úterý 29. června 2021 v 16.00 hodin na zahradě školky organizují Bodlínci a Smajlíci. Těšit se můžete na krátký hudebně taneční...
Připomínáme, že nejpozději do 25.6. je nutné odevzdat přihlášku k docházce na prázdniny prostřednictvím e-mailu nebo předáním paní učitelce.
Počasí objednáno, chuť máme velkou, takže se těšíme na cyklistický výlet v pátek 25.6. v 8.00 hodin u školky. Kolo v dobrém technickém stavu, cyklistickou helmu, batůžek s pitím s sebou. Obědový balíček...
Upozorňujeme na změnu termínu. Společné fotografování proběhne ve středu 23. června v uvedených časech.
Prima školka je otevřena po celou dobu prázdnin od 7.7. do  20.8.2021 s provozní dobou 7.00 - 16.30 hodin. Provoz bude zajištěn ve dvou třídách, tj. jedna třída mladších dětí, druhá třída dětí straších. V...
V návaznosti na některé události týkající se provozu Prima školky pořádáme ve čtvrtek 10. června v 16.00 hodin mimořádnou schůzku rodičů dětí ze třídy Smajlíci a Bodlínci a dále rodičů ze třídy Světlušek,...

Všechny aktuality


Prostředí, které děti motivuje

Prima školka je zapojena v těchto projektech

EU