Náš tým


Mgr. Edita Bílá
ředitelka, koordinátor environmentální výchovy, pedagog ve třídě Smajlíci
Motto: "Na každém dni je něco krásného, jen je často potřeba to najít."
Vystudovala Střední pedagogickou školu v Přerově, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika, poté absolvovala vysokoškolské studium na Ostravské univerzitě, obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Po dokončení studií pracovala jako učitelka na základní škole, kde z velké části vyučovala projektovou metodou a zaváděla vzdělávací metody programu Tvořivá škola. Pětiletou praxi na základní škole vyměnila za krátkou mateřskou dovolenou, kdy se věnovala svým dcerkám Elišce a Alžbětce. Založením Prima školky si splnila svůj dětský sen, který realizuje od roku 2010. Svým optimismem, zapálením a úsměvem vytváří lidské prostředí, kde každý má své místo a cítí se dobře. Dětem se věnuje v kroužku hry na zobcovou flétnu. V roce 2011 absolvovala akreditovaný kurz Montessori pedagogiky a prostřednictvím specializačního studia se v roce 2014 stala koordinátorem environmentální výchovy na školách v olomouckém kraji. Tímto se také stala odpovědnou osobou za naplňování školního vzdělávacího programu Prima školky v oblasti environmentální výchovy. Ráda lyžuje, plave, jezdí na kole, zdolává horské vrchy chůzí po svých nebo na skialpových lyžích a raduje se z maličkostí všedního dne.
Jarmila Ohlídalová
zástupkyně ředitelky, pedagog ve třídě Světlušky
Motto: "Naučte se být dítětem a porozumíte jemu i jeho duši."
Střední pedagogickou školu v Přerově, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika vystudovala dálkovou formou. V letech 1997 – 2000 pracovala jako vychovatelka ve školní družině při Základní škole Kozlov. Po mateřské dovolené v roce 2007- 2011 se věnovala na pozici asistentka pedagoga dětem se speciálními vzdělávacími potřebami v MŠ Týn nad Bečvou. V Prima školce pracuje od roku 2011 a po celou dobu se věnuje mladším tří až čtyřletým dětem. Podílela se na rozvoji dětí v kroužcích „Paletka“ a „Všeználek“. Letos vede nový kroužek „Povídálek“, ve kterém se zaměřuje na posílení etických a mravních hodnot dětí. Ve své profesní minulosti absolvovala kurzy s environmentální a polytechnickou tematikou a v neposlední řadě také kurz muzikoterapie. V roce 2017 se účastnila vzdělávacího semináře Specifika práce s dvouletými dětmi v MŠ. Je vdaná a má dvě děti, dceru Kristýnu a syna Ondřeje. Ve volném čase se věnuje svému pejskovi, se kterým objevuje krásy přírody a relaxuje na čerstvém vzduchu. Aktivně odpočívá při budování své přírodní zahrádky a pečuje o květiny.
Bc. Veronika Hlavinková
pedagog ve třídě Smajlíci
Motto: "Náhody nejsou a všechno je, jak má být."
Vychovali ji dva úžasní lidé, po kterých mimo jiné zdědila workoholismus, pozitivní a akční přístup k životu a touhu pomáhat, učit se a (pře)dávat. Naučili ji, že život se musí žít, protože na jeho konci nebudeme počítat uplynulé roky, ale skutky a zážitky. Příležitost pracovat v Prima školce přišla v roce 2015, kde se zpočátku dětem věnovala v tanečním kroužku, ke kterému časem přibyl i kroužek angličtiny. Angličtině se věnuje od dětství a neustále se zdokonaluje. Má za sebou několik zahraničních pobytů. Každá příležitost ke vzdělání je pro ni výzvou. Momentálně je stále studentkou brněnské Masarykovy univerzity, kde absolvovala obor Žurnalistika a mediální studia, a pokračuje ve studiu Sociální práce a dálkově dokončuje Speciální pedagogiku. Ve volném čase vede stepařské i sportovní kroužky a pracuje s lidmi s postižením. Doma na ni věrně čekají tři milovaní psi, se kterými zdolává agility parkury i vysokohorské trasy. A když to jde, sbalí batoh a vydává se prozkoumávat svět.
Denisa Mojteková
pedagog ve třídě Pulečci
Motto: "Nejvýznamnějším uměním učitele je probouzet v dětech radost tvořit a poznávat."
 Pochází ze Suchdolu nad Odrou. Vystudovala střední pedagogickou školu v Odrách obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Od malička chtěla učit děti ve školce, a tak si svůj dětský sen splnila. Praxi absolvovala v mateřské škole v Suchdolu nad Odrou, poté pracovala v mateřské škole ve Studénce a po roce se vrátila do mateřské školy v Suchdole, kde učila tři roky nejmladší děti od dvou do čtyř let. Prostřednictvím Institutu certifikovaného vzdělávání absolvovala v roce 2015 čtrnáct vzdělávacích programů různých témat k práci učitelky v MŠ. Od února 2018 pracuje v Prima školce, stará se o naše nejmenší Pulečky a vede kroužek „Všeználek“. Od dětství zpívá v pěveckém sboru Skřivánek pod záštitou Městyse Suchdolu nad Odrou. Každý rok jezdí se sborem na přípravný tábor, který organizuje. Ve volných chvílích nejraději chodí na procházky a na výlety, jezdí na kole, čte a relaxuje.
Lenka Havranová
chůva ve třídě „Pulečci“
Motto: "Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje."
Vystudovala Střední zdravotnickou školu ve Vsetíně. Poté tři roky žila v Praze, kde se jí líbilo, ale protože chtěla být nablízku příbuzným a rodnému kraji, vrátila se zpět na Moravu. S manželem vychovává dva syny, Toníka a Honzíka. Do Prima školky nastoupila po ukončení rodičovské dovolené v říjnu 2018. Šťastné dětství prožité na Valašsku v ní zanechalo lásku ke kopcům a horám. Baví ji jezdit na sjezdových lyžích a běžkách, v létě se věnuje horskému kolu a turistice. Má ráda cestování a divadlo. Z ročních období je jí nejbližší zima.
Livie Tomečková
Pedagog ve třídě Smajlíci, t.č. na mateřské dovolené
Motto: "Sedmkrát upadneš, osmkrát vstaň!"
Vystudovala Střední pedagogickou školu, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. V osmnácti letech ji zlákalo velkoměsto, ve kterém dostala i svou první pracovní příležitost v mateřské škole. Zde byla velmi spokojená, ale touha být s rodinou a přáteli, ji přesvědčila o tom, že je čas se vrátit do Hranic. Krátkou pracovní příležitost získala v mateřské škole v Milenově, kde „si osahala práci“ s dvouletými dětmi. Po návratu z dvouměsíčního pobytu v USA přijala nabídku stát se součástí týmu zabývající se bilingvním vzděláváním dětí v Prima školce a věnovala se dětem ve třídě s dvojjazyčným vzdělávacím programem. V oblasti výuky jazyka předškoláků se neustále vzdělávala a zdokonalovala do doby než přišel čas založit vlastní rodinu. V současnosti si užívá mateřských povinností se synem Filipkem a ve chvílích volna vede v Prima školce výtvarně - keramický kroužek Paletka. Na mateřské dovolené tráví čas hlavně se svým synem, rodinou a přáteli. Ráda jezdí na kole, v zimě na lyžích, užívá si vaření a pečení dobrých jídel. Když je chvíle volného času, tak se s chutí podívá na dobrý film, přečte si knihu, zajde na koncert nebo s manželem na večeři do restaurace. Její nejoblíbenější roční období je jaro, protože má ráda jeho vůni.
Ivana Vališová
provozní personál - vedoucí školní jídelny, kuchařka
Motto: "Možná, že nemáme všechno, ale spolu nám nic nechybí."
O naše plná, ale hlavně spokojená bříška a chuťové buňky se stará s pečlivostí a vybíravostí. Do Prima školky nastoupila na podzim v roce 2017 na pozici vedoucí kuchařky, čemuž již předcházely několikaleté zkušenosti v oblasti školské gastronomie, a to více než 18 let. Ve své práci se velmi ráda a stále zlepšuje. Aktivně vyhledává nové receptury, osvojuje si nové trendy v přípravě jídel, zúčastňuje se kurzů a seminářů. Je propagátorkou zdravé stravy a „základních“ potravin. Neustále dokazuje, že se lze obejít bez polotovarů a náhražek. Miluje cestování, a to nejen prstem po mapě, ale především se svým manželem, se kterým křižují Českou republiku. Ráda se nechá zlákat kulturou, ať už v podobě rockového koncertu či festivalu nebo i prohlídkou výstavy či zámku. Nejen její dvě dcery, ale i její další blízcí v ní najdou ochotnou a laskavou oporu, která je dokáže vždy potěšit či podpořit. Přestože není žádnou odbornicí ve floristice, tak miluje zahradničení, ale i pěstování květin, což je její obrovskou vášní. Pokud to počasí dovolí, nejraději tráví svůj čas venku v přírodě, třeba i s napínavou knihou v ruce.
Anna Romanová
provozní personál - pomocná kuchařka, úklid
Motto: "Rodina je jednou z nevyhnutelných podmínek štěstí."
V oblasti školství se pohybuje již několik let. V Prima školce od podzimu 2017 zastává na částečný úvazek funkci pomocné kuchařky a školnice. Své práce se zhostila s péčí, ochotou a vždy vřelým úsměvem. Děti, na kterých nejvíce zbožňuje zářící hvězdičky v očích, si dokáže získat přátelským přístupem. Velkou radost jí dělají čtyři vnoučci, kterým splní, co na očích vidí. Miluje své dvě dcery a manžela, se kterými sdílí radosti i strasti života. Pokud zrovna nehlídá vnoučky, tak ji najdete v sedle kola, když vyjíždí do blízkého okolí. Ráda se cestou zastaví a vyřádí na koncertu, anebo si doma pustí česko - slovenskou hudbu, která musí mít pořádný rockový náboj. Když se potřebuje zrelaxovat a odpočinout si, tak si přečte pěknou knihu, u které nejraději mlsá. Dokáže se nadchnout a zapálit pro sebemenší maličkost a nechá se jí zcela pohltit.
Marie Indruchová
provozní personál - školnice
Motto: "Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe."
Naše pořádkumilovná školnice se s radostí, optimismem a pečlivostí stará o naše pohodlí a zázemí. Ačkoliv Marušku do Prima školky zavála v roce 2017 náhoda, tak to byla trefa do černého. Práce v prostředí kolem dětí ji velmi naplňuje a zároveň nabíjí energií, kterou poté může dále předat, ať už své rodině – manželovi, 2 synům nebo především své vnučce. Miluje cestování a poznávání nových krásných míst, za hranicemi nebo i v různých zákoutích Česka. Na své toulky se vydává obvykle pěšky se svým pejskem fenkou Kessynkou. Nenechte se ošálit jejím malým tělem, v něm se totiž skrývá obrovské a laskavé srdce, ve kterém se najde místečko pro všechny človíčky z naší školky.
Do programu prázdninové letní školky jsou přijaty všechny děti, u nichž registrujeme písemnou přihlášku. Platební příkaz pro platbu letního programu obdrží rodiče do mailu.
Jako každý rok bychom rádi uskutečnili společný cyklistický výlet. Letos to bude v úterý 28. června. Sraz je v 8.00 hodin u školky. Účastnit se můžou pouze děti, které jsou zdatné v bezpečné...
Milí rodiče, právě probíhá zápis do třídy s bilingvním programem. Informace k organizaci zápisu byly rodičům dětí, kterých se tato možnost vzdělávání týká, rozeslány do mailových schránek. Jedná se...
Ve dnech 14.6. (Smajlíci a Foxíci) a 16.6. (Světlušky) se vydáme na lesní dobrodružství do Valšovic. Lesní pedagogové dětem příblíží  fungování lesa, seznámí nás s jeho obyvateli a také si společně...
V týdnu od 13. do 17.6. se logopedie nekoná z důvodu čerpání dovolené pedagoga. Dané lekce se uskuteční v těchto náhradních termínech: za pondělí 13.6. proběhne ve středu 8.6. za úterý 14.6....
Dle školního vzdělávacího programu je k 31.5. ukončena činnost zájmových kroužků. V novém školním roce budou opět otevřeny od října 2022.

Všechny aktuality


Prostředí, které děti motivuje

Prima školka je zapojena v těchto projektech

EU